urządzenia magnetyczne

pl

Bęben magnetyczny

BĘBEN MAGNETYCZNY

Bęben magnetyczny jest przeznaczony do separacji metalowych, magnetycznych części z sypkich mieszanin (metale kolorowe, granulat tworzyw, itp.)
Zazwyczaj jest wmontowany pod lej wsypowy maszyny lub za przenośnik taśmowy, z których materiał przeznaczony do separacji spada bepośrednio na bęben magnetyczny, który przeprowadza właściwy proces oddzielania. Fakt, iż nie jest on stałą częścią przenośnika taśmowego decyduje o jego uniwersalności.

Budowa bębna magnetycznego

Bęben magnetyczny składa się z zewnętrznego, nierdzewnego, obracającego się płaszcza zaopatrzonego w zabieraki oraz z magnetycznego rdzenia wyposażonego w magnesy ferrytowe (lub – na życzenie - w silne magnesy neodymowe NdFeB). Te magnesy wytwarzają na powierzchni bębna potrzebne pole magnetyczne, dzięki któremu metalowe cząstki są wychwytywane i wynoszone aż za oś bębna. Tu następuje rozmagnesowanie i metale odpadają samowolnie. Z kolei niemetalowy separowany materiał oddzielany jest już przed osią separowanego materiału, który odpada już przed osią bębna magnetycznego (patrz animacja).
Bęben magnetyczny jest wykonany ze stali nierdzewnej, a jego wymiary można dostosować do wymagań klienta.
Użycie bębna magnetycznego powoduje wzrost jakości przerabianego materiału. Wskazane jest też wykorzystanie go tam, gdzie trzeba ochronić nawiązujące urządzenia przed uszkodzeniem metalowymi cząstkami.

BĘBEN MAGNETYCZNY W KONSTRUKCJI SKRZYNIOWEJ

W celu łatwiejszej instalacji bębna magnetycznego dostarczany jest on także łącznie z konstrukcją skrzyniową. Zasada separacji jest identyczna jak w przypadku bębna magnetycznego. Dzięki zastosowaniu konstrukcji eliminowany jest problem związany z mocowaniem bębna magnetycznego. Materiał do separacji wsypuje się do konstrukcji skrzyniowej górnym otworem. Konstrukcja ta jest zakończona dwoma otworami, którymi wypadają oddzielnie metale i odseparowany materiał. Średnica i długość bębna oraz wymiary konstrukcji skrzyniowej dostosowywana jest do potrzeb klienta.

Bęben magnetyczny w konstrukcji skrzyniowej jest dostarczany wraz z silnikiem i skrzynią przekładniową i może być wyposażony w magnesy ferrytowe lub znacznie silniejsze magnesy neodymowe NdFeB.

 

Magnetyczna detekcja i separacja metali

MAGSY Sp. z o.o.
ul. Zagórska 159,
42-680 Tarnowskie Góry
separatory@magsy.pl.
Tel. 509 630 714

Urządzenia magnetyczne - płyty magnetyczne, detekcja metali

Magnetyczna detekcja i separacja metali, urządzenia magnetyczne, płyty magnetyczne

Copyright © 2011, MAGSY, s.r.o.; wszelkie prawa zastrzeżone