urządzenia magnetyczne

pl

Samoczyszczący separator nad przenośnik

MAGNES NAD PRZENOŚNIK - NOWY TYP - SAMOCZYSZCZĄCY

Nowy, ulepszony typ separatora magnetycznego do umieszczania nad taśmociągiem. Służy do separowania zwłaszcza większych metalowych magnetycznych zanieczyszczeń z łatwo przenikalnych mieszanin transportowanych na taśmociągu. Umieszczany jest przeważnie nad taśmociąg z poziomym obrotem o 90° lub nad bęben wynoszący. Wychwycone zanieczyszczenia magnetyczne są wynoszone na bok za pomocą taśmociągu, który obraca się wokół magnesu.

Nasze doświadczenie w produkcji tego typu separatorów magnetycznych sprawiło, że podczas konstruowania tego rodzaju separatora, duży nacisk kładziony był przede wszystkim na uzyskanie wysokiej skuteczności separowania (siłę i zasięg pola magnetycznego), odporności separatora na trudne warunkach i jego niezawodności.

Separator ten jest produkowany na obrabiarkach CNC z użyciem komponentów pochodzących od najlepszych światowych producentów ( np. łożyska SKF, napęd Nord i ślimakowa skrzynia przekładniowa Universal - w razie potrzeby z falownikiem Nord). Wszystkie łożyska są dokładnie kryte, dzięki czemu jest odporny na takie warunki jak wysokie zapylenie. Na życzenie magnes nad przenośnik może być wyposażony w śledzenie zjeżdżania i obrotów taśmy.

Magnetyczna detekcja i separacja metali

MAGSY Sp. z o.o.
ul. Zagórska 159,
42-680 Tarnowskie Góry
separatory@magsy.pl.
Tel. 509 630 714

Urządzenia magnetyczne - płyty magnetyczne, detekcja metali

Magnetyczna detekcja i separacja metali, urządzenia magnetyczne, płyty magnetyczne

Copyright © 2011, MAGSY, s.r.o.; wszelkie prawa zastrzeżone