urządzenia magnetyczne

pl

Walec magnetyczny wchodzący w skład przenośnika taśmowego

Cylinder magnetyczny wchodzący w skład przenośnika taśmowego

Cylinder magnetyczny służy do separacji metalowych części z sypkich mieszanin (drewno, kamień, metale kolorowe, itp.). Samoczyszczący walec magnetyczny jest zainstalowany jako cylinder powrotny przenośnika taśmowego, po którym jest transportowany materiał do separowania. Cząstki metalu są przytrzymywane przez cylinder magnetyczny i odprowadzane za jego oś, gdzie dochodzi do ich oddzielenia a metale samowolnie odpadną (patrz animacja). Dzięki użyciu cylindra magnetycznego znacznie wzrasta jakość przerabianego materiału.

Jego zastosowanie jest wskazane również w przypadku, kiedy trzeba ochronić urządzenie przed uszkodzeniem cząstkami metalu. Przy wyższej warstwie transportowanego materiału zaleca się użycie cylindra w kombinacji magnesem nad przenośnik, co umożliwi efektywne wyłapywanie metali z górnej warstwy separowanego materiału.
Cylinder magnetyczny wyposażony jest w magnesy ferrytowe, ale można go również zaopatrzyć w bardzo silne magnesy neodymowe NdFeB. Cylinder magnetyczny może zostać dostosowany wymiarowo do konkretnych wymagań klienta.

Cylindry magnetyczne stosowane są w recyklingu odpadów (do pozyskiwania materiałów magnetycznych z odpadów), w tartakach, kamieniołomach, kopalniach, itp.

 

Działanie cylindra magnetycznego

Magnetyczna detekcja i separacja metali

MAGSY Sp. z o.o.
ul. Zagórska 159,
42-680 Tarnowskie Góry
separatory@magsy.pl.
Tel. 509 630 714

Urządzenia magnetyczne - płyty magnetyczne, detekcja metali

Magnetyczna detekcja i separacja metali, urządzenia magnetyczne, płyty magnetyczne

Copyright © 2011, MAGSY, s.r.o.; wszelkie prawa zastrzeżone