urządzenia magnetyczne

pl

czyszczenie automatyczne

Separator magnetyczny do suchych mieszanek - czyszczenie automatyczne - jednostronny

Separator magnetyczny stosuje się do wyłapywania zanieczyszczeń ferromagnetycznych. Automatyczne czyszczenie separatora polega na przesiewaniu materiału przez ruszt magnetyczny w bocznej części separatora. W zaprogramowanych odstępach czasowych zostają wyłapane zanieczyszczenia ferromagnetyczne wyprowadzane poza strumień materiału, a przesunięcie nierdzewnych elementów obudowy rusztów powoduje automatyczne wyczyszczenie separatora.

Separator standardowo wyposażony jest w bardzo mocne magnesy neodymowe. Unikalny sposób czyszczenia rusztu magnetycznego umożliwia zastosowanie go dla materiałów o granulacji większej niż 5 mm, dla których nie ma już zastosowania bliźniaczy separator dwustronny. Wymiary tego urządzenia sprawiają, że nie zajmuje dużej przestrzeni.

Zarówno separator jednostronny, jak i dwustronny sterowany jest za pośrednictwem elementów pneumatycznych FESTO, a proces separacji nadzoruje system elektroniczny SIEMENS. Separator może być podłączony do centralnego systemu sterowania zakładu.

Zasada automatycznego czyszczenia polega na tym, że materiał przesypywany jest przez centralną część magnetycznego separatora. Po ustalonym wcześniej interwale wychwytane są metalowe zanieczyszczenia, które następnie kierowane są do lewego lub prawego leja wsypowego (patrz animacja poniżej). Atutem takiego rozwiązania jest możliwość czyszczenia bez przerywania strumienia materiału.
Standardowo oferujemy dwa typy: wymiary wejściowe 400x400 z wydajnością 40 t/h i 800x320 o wydajności 150 t/h.

Automatyczne czyszczenie separatora magnetycznego

Magnetyczna detekcja i separacja metali

MAGSY Sp. z o.o.
ul. Zagórska 159,
42-680 Tarnowskie Góry
separatory@magsy.pl.
Tel. 509 630 714

Urządzenia magnetyczne - płyty magnetyczne, detekcja metali

Magnetyczna detekcja i separacja metali, urządzenia magnetyczne, płyty magnetyczne

Copyright © 2011, MAGSY, s.r.o.; wszelkie prawa zastrzeżone