urządzenia magnetyczne

pl

czyszczenie ręczne

WYSUWANE SEPARATORY MAGNETYCZNE 

Ten typ separatorów magnetycznych jest przeznaczony do oddzielania metalowych zanieczyszczeń magnetycznych z sypkich materiałów o niskiej granulacji. Podstawowa część tego rodzaju separatorów to wysuwane ruszty magnetyczne, które wychwytują wszelkie zanieczyszczenia metalowe. Elementy te zaopatrzone są w magnesy stałe ferrytowe lub neodymowe NdFeB, które dzięki wyższej indukcji magnetycznej (sile magnetycznej) wychwytują nawet słabo magnetyczne zanieczyszczenia.

Ruszty przeważnie instalowane są jako para w konstrukcji skrzyniowej według wymiarów sprecyzowanych przez klienta. Drugi ruszt zazwyczaj posiada jedną rurę magnetyczną mniej, dzięki czemu, po wsunięciu do skrzyni, całość tworzy labirynt (patrz schemat 2). W ten sposób zapewniony jest kontakt separowanego materiału z rurami magnetycznymi zwiększając skuteczność przeprowadzanej separacji.

Inną metodą ustawiania rusztów jest ich rozmieszczenie samodzielne (np. do leja wsypowego). Ruszty takie posiadają tzw. daszki rozgarniające, które są umieszczone zawsze pośrodku, nad poziomem rur magnetycznych, dzięki czemu materiał jest kierowany na nie równomiernie (patrz schemat 1).

W celu maksymalnego ułatwienia instalacji separatorów do rurociągu, oferujemy dostawę standardowych elementów redukcyjnych typu "kwadrat - koło" i "koło - kwadrat".

Separatory magnetyczne rusztowe występują także w wersji z czyszczeniem automatycznym.

 

Magnetyczna detekcja i separacja metali

MAGSY Sp. z o.o.
ul. Zagórska 159,
42-680 Tarnowskie Góry
separatory@magsy.pl.
Tel. 509 630 714

Urządzenia magnetyczne - płyty magnetyczne, detekcja metali

Magnetyczna detekcja i separacja metali, urządzenia magnetyczne, płyty magnetyczne

Copyright © 2011, MAGSY, s.r.o.; wszelkie prawa zastrzeżone