urządzenia magnetyczne

pl

Elementy magnetyczne do samodzielnego montażu

Najczęściej stosowane w: Elementy magnetyczne różnych zastosowań.

PRĘTY MAGNETYCZNE

Pręty magnetyczne o średnicy 25 i 30 mm posiadają bardzo silne magnesy neodymowe NdFeB. Cienka ścianka kryjąca rury sprawia, że siła magnetyczna na powierzchni rury magnetycznej wynosi 6.400 i 7.000 Gs! Za pomocą prętów magnetycznych można samodzielnie zestawić dowolny separator magnetyczny. Wystarczy przykręcić pręt przy pomocy gwintu do dowolnego nośnika. W ten sposób powstaje magnetyczny ruszt. Ułatwiającym czyszczenie rozwiązaniem może być umieszczenie pręta magnetycznego w rurach nierdzewnych. Po wyciągnięciu pręta z rury metale odpadają. W tym przypadku dochodzi jednak do znacznego obniżenia siły magnetycznej.

STREFA ZAKUPÓW

SOCZEWKI MAGNETYCZNE (ELEMENT MAGNETYCZNY, POT MAGNES)

Soczewki magnetyczne posiadają bardzo silne magnesy neodymowe NdFeB. Specjalny układ obwodu magnetycznego zapewnia maksymalne wykorzystanie siły magnetycznej. Obudowa ze stali znacznie wzmacnia siłę przyciągania magnesu. Soczewki magnetyczne znajdują zastosowanie w produkcji metalowej, zakładach budowy maszyn itp. Spektrum ich zastosowania jest bardzo szerokie, używane są w różnych przyrządach, narzędziach i urządzeniach. Typowa, podstawowa wersja soczewki magnetycznej wykonana jest jako okrągła podstawa z "trzpieniem" i z gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym. Na życzenie możemy dostarczamy także inne typy, np. z centralnym otworem na śrubę z wpuszczonym łbem.

STREFA ZAKUPÓW

MAGNES FERRYTOWY

magnesy ferrytoweFerrytowe (ceramiczne) magnesy stałe są klasycznymi, czarnymi magnesami, znanymi na przykład z biurowych tablic ogłoszeń. Ich zastosowanie jest jednak dużo szersze. Są one wykorzystywane np. w produkcji: silników elektrycznych, sprzęgieł magnetycznych, separatorów magnetycznych, uchwytów, głośników itp.

Ze względu na sposób produkcji dzielą się na izotropowe (słabsze) i anizotropowe (silniejsze). Izotropow magnesy ferrytowe produkowane są tzw. metodą suchą - przez prasowanie. Następnie magnesuje się je w polu magnetycznym. Dużą zaletą tego sposobu produkcji jest możliwość magnesowania ich w różnych kierunkach, w zależności od potrzeb klienta. Magnesy anizotropowe są produkowane tzw. metodą mokrą - przez wtryskiwanie do formy, poddanej jednocześnie działaniu pola magnetycznego. Tego typu magnesowanie jest możliwe tylko w kierunku, który został zadany podczas produkcji.
Magnesy ferrytowe są odporne na korozję, dlatego nie ma potrzeby wykańczania ich powierzchni.

Magnesy te są produkowane jako typowe dostępne w sklepie internetowym lub w dowolnej konfiguracji właściwości magnetycznych i fizycznych materiału.

STREFA ZAKUPÓW

MAGNES NEODYMOWY NdFeB

magnes neodymowy NdFeBMagnesy neodymowe NdFeB (neodym-żelazo-bor) są obecnie najsilniejszymi magnesami stałymi. Materiał wyjściowy jest produkowany przez sintrowanie, a kształty ostateczne wycinane są według wymagań klienta. Dzięki temu uzyskuje się szeroką gamę kształów i wymiarów. Do podstawowych kształtów należą: płytki, pierścienie, walce, graniastosłupy.

Magnesy NdFeB są bardzo wrażliwe na korozję, dlatego na ich powierzchnię przeważnie nanosi się warstwę powierzchniową w postaci niklu, cynku, żywicy epoksydowej lub wykańcza się je powierzchniowo przez pasywację.

Magnesy te są produkowane jako typowe dostępne w sklepie internetowym lub w dowolnej konfiguracji właściwości magnetycznych i fizycznych materiału.

STREFA ZAKUPÓW

Magnetyczna detekcja i separacja metali

MAGSY Sp. z o.o.
ul. Zagórska 159,
42-680 Tarnowskie Góry
separatory@magsy.pl.
Tel. 509 630 714

Urządzenia magnetyczne - płyty magnetyczne, detekcja metali

Magnetyczna detekcja i separacja metali, urządzenia magnetyczne, płyty magnetyczne

Copyright © 2011, MAGSY, s.r.o.; wszelkie prawa zastrzeżone