urządzenia magnetyczne

pl

Magnesy do testowania surowców

Najczęściej stosowane w: Testowanie czy materiał posiada zanieczyszczenia metalowe.

Magnetyczne pręty do testowania

 Pręt magnetyczny z silnymi magnesami naodymowymi NdFeB służy do testowania, czy materiał zawiera metalowo-magnetyczne zanieczyszczenia. Zanieczyszczenia usuwa się poprzez wysunięcie rdzenia magnetycznego z nierdzewnej tulei.

Oferujemy 2 typy prętów magnetycznych do testowania - długość robocza 140 mm:

1. Ø 20 mm, indukcja magnetyczna ok. 5000 Gs (mierzone na powierzchni rdzenia magnetycznego)

2. Ø 30 mm, indukcja magnetyczna ok. 10500 Gs (mierzone na powierzchni rdzenia magnetycznego)

Stożkowy magnes sortujący

Stożkowy magnes sortujący z łańcuszkiem mosiężnym stosuje się do identyfikacji materiałów.  Magnes ten należy do standardowego wyposażenia pracowników punktów skupu surowców wtórnych. Jest umocowany na mosiężnym łańcuszku o długości 50 cm, który posiada karabinek do umocowania na odzieży, co zapobiega zgubieniu magnesu. Długość magnesu wynosi 50 mm, średnica 14 mm a ciężar 36 g.

Stożkowy magnes wahadłowy stosowany jest do identyfikacji materiałów ferromagnetycznych. Tak jak stożkowy, magnes sortujący jest wyposażony w bardzo mocny magnes neodymowy NdFeB. Dzięki zamocowaniu na pręcie można zastosować go do wyjmowania elementów części ferromagnetycznych z niedostępnych miejsc (komory silnikowe itd.). Długość całkowita wynosi 160 mm, średnica 14 mm.

Super mocny magnes sortującyMagnes sortujący

Supermocny magnes sortujący SmCo wyposażono w bardzo mocny magnes samariowy. Moc jego przyciągania jest podobna z powyżej prezentowanym zwykłym magnesem sortującym. Główną cechą jest wysoka odporność na korozję (możliwość stosowania w wodzie)

Do stosowania w punktach skupu surowców wtórnych. Oferujemy też miotły magnetyczne, które są wielkim pomocnikiem w sprzątaniu pomieszczeń manipulacyjnych, co zapobiega defektom ogumienia wózków widłowych oraz do sortowania metali żelaznych i nieżelaznych.

STREFA ZAKUPÓW

Magnetyczna detekcja i separacja metali

MAGSY Sp. z o.o.
ul. Zagórska 159,
42-680 Tarnowskie Góry
separatory@magsy.pl.
Tel. 509 630 714

Urządzenia magnetyczne - płyty magnetyczne, detekcja metali

Magnetyczna detekcja i separacja metali, urządzenia magnetyczne, płyty magnetyczne

Copyright © 2011, MAGSY, s.r.o.; wszelkie prawa zastrzeżone