urządzenia magnetyczne

pl

Narzędzia magnetyczne dla warszatów

Najczęściej stosowane w: Magnetyczne narzędzia służace do zbierania metalowych znieczyszczeń..

NARZĘDZIA MAGNETYCZNE

MIOTŁA MAGNETYCZNA (MAGNESY NEODYMOWE) - Model 1

Miotła magnetyczna służy do zbierania zanieczyszczeń metalowych, takich jak wióry metalowe, gwoździe, pył ścierny itp. Po zebraniu materiału i wyciągnięciu rękojeści do górnej części, następuje demagnetyzacja części dolnej i metale odpadają. Istotną zaletą jest prędkość oczyszczania, która prowadzi do oszczędności czasu i zwiększenia wydajności pracy. W ten sposób również unikany jest efekt rozdmuchania pyłu towrzyszący zwykłemu zamiataniu. Dzięki regulowanej wysokości prowadnic pojazdu i dużym kółkom model ten można z łatwością stosować nawet na nieutwardzonych powierzchniach, np. do oczyszczania parkingów, dzięki czemu rozwiązuje się problem z uszkodzenia ogumienia. Miotła magnetyczna tego typu zastosowanie znajduje zwłaszcza w punkach zbioru odpadu metalowego.

MIOTŁA MAGNETYCZNA (MAGNESY FERRYTOWE) - Model 2

Ten model miotły magnetycznej jest przeznaczony do gromadzenia zanieczyszczeń magnetycznych w warsztatach pracy (wióry metalowe, gwoździe, pył ścierny itd.) Zaletą tego modelu są kółka umieszczone w tylniej części, dzięki czemu manipulacja jest bardzo uproszczona i umożliwia dostęp miotły bezpośrednio do maszyny lub ściany. To sprawia, że oczyszczanie jest bardziej skuteczne. Model ten jest pod względem funkcyjnym identyczny z modelem 1. Pojazd ma możliwość regulowania wysokości.

MIOTŁA MAGNETYCZNA O SZEROKOŚCI 1000 mmmiotła magnetyczna

Nowość! Miotły o szerokości 1000 mm. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim do sprzątania większych powierzchnii, zapobiegając wznoszeniu pyłu podczas zamiatania. Miotła posiada dwa uchwyty, a każdy z nich można wyciągnąć samodzielnie. Wyciągając je do górnej części rozmagnesowuje się dolną część miotły magnetyczne, co powoduje oczyszczenie jej z wychwyconego materiału metalowego. Miotła jest też wyposażona w pomocniczy stojaczek, który ułatwia manipulację podczas czyszczenia.

Zalety:

 • łatwa manipulacja
 • proste czyszczenie
 • możliwość użycia na różnych typach powierzchnii
 • możliwość ustawienia wysokości wózka
 • łatwe przechowywanie (zdejmowany uchwyt)
 • szerokość powierzchni magnetycznej 1000 mm

MIOTŁA MAGNETYCZNA DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH

Miotła magnetyczna przeznaczona do zastosowania przy wózkach widłowych, umieszczana bezpośrednio na widłach. Jest przeznaczona przede wszystkim do zbierania metalowych zanieczyszczeń (wiórów, gwoździ, pyłu ze szlifowania, itp.) Znajduje zastosowanie do sprzątania dużych powierzchnii. Wyciągając uchwyt do górnej części rozmagnesowuje się dolną część miotły magnetycznej, co powoduje oczyszczenie jej z wychwyconego materiału metalowego.

Zalety:

 • łatwa manipulacja
 • proste czyszczenie
 • szeroka powierzchnia magnetyczna 1200 mm
 • łatwe przechowywanie
STREFA ZAKUPÓW

MAGNETYCZNY ODDZIELACZ BLACH

Magnetyczny oddzielacz blach jest przydatny wszędzie tam, gdzie pracuje się z przewodzącą magnetycznie blachą. Służy on do oddzielania zlepionych ze sobą płyt blachowych, umożliwiając obsłudze łatwe ich odbieranie podczas wkładania do prasy, nożyc lub innej obróbki.
Podstawowym elementem oddzielaczy są magnesy ferrytowe, które wytwarzają dostateczną siłę do oddzielenia blach - nawet tłustych. Za pomocą tego urządzenia oddziela się wyłącznie bachy przewodzące magnetycznie.

Oddzielacze magnetyczne produkowane są w dowolnych rozmiarach, dzięki czemu możliwe jest oddzielanie nawet największych formatów blach. Aby dobrać odpowiedni oddzielacz blach, niezbędna jest wiedza na temat dokładnych wymiarów stosu blachy, która ma być oddzielana oraz informacja czy blacha przed obróbką jest pokrywana filmem oleju.
Dużą zaletą oddzielaczy blachy jest przede wszystkim wygodne odbieranie blachy, przyspieszenie produkcji, zwiększenie bezpieczeństwa (nie trzeba używać żadnych innych urządzeń do oddzielania jednego arkusza blachy od drugiego, np. śrubokrętem).

Dla ułatwienia chwytania i odbierania oddzielonych arkuszy blachy poleca się użycie magnesu do ręki lub magnetycznego pręta manipulacyjnego.
Standardowo dostarczamy magnetyczne oddzielacze blachy o wymiarach powierzchni roboczej 145 x 180 mm.

 • Magnetyczny oddzielacz blachy model 1 (MCP - 1) nadaje się do blachy do grubości 2 mm

 • Magnetyczny oddzielacz blachy model 2 (MCP - 2) nadaje się do blachy do grubości 3 mm.

STREFA ZAKUPÓW

KĄTOWNIK MAGNETYCZNY

katownik magnetycznyKątownik magnetyczny stosowany jest podczas spawania różnych profili, dzięki czemu skracany jest czas tego procesu. Jego zastosowanie obejmuje spawanie materiału pod kątem prostym, kątem 45° lub w jednej płaszczyźnie. Oferowany kątownik magnetyczny można stosować podczas spawania elektrodą otulinową, w atmosferze ochronnej lub pod płomieniem.
Jego zaletą jest łatwa manipulacja oraz możliwość użycia kilku kątowników jako zestawu, a siła magnetyczna utrzymuje spawane profile pod żądanym kątem lub w linii prostej. Podczas użycia kątownika magnetycznego części spawane są punktowo, następnie zdejmuje się kątownik i kończy proces spawania. Produkt ten jest dostosowany do pracy z rurami, płaskownikami, profilami zamkniętymi oraz blachą.

STREFA ZAKUPÓW

MAGNES NA PRĘCIE DLA GALWANIZERNI I LAKIERNI

magnes na pręcieMagnes taki często wykorzystywany jest do wyciągania elementów ze zbiornika lub innego trudno dostępnego miejsca. Magnes na pręcie zaopatrzony jest w anizotropowy magnes ferrytowy. Jest on umieszczony na ruchomym przegubie, dzięki czemu manipulacja z magnesem jest bardzo wygodna. Rękojeść jest wykonana ze stali nierdzewnej. Standardowa długość rękojeści wynosi 2 m. Po uzgodnieniu można dostarczyć rękojeść dłuższą. Na życzenie magnes na pręcie wyposaża się też w silny magnes neodymowy NdFeB.

STREFA ZAKUPÓW

Magnetyczna detekcja i separacja metali

MAGSY Sp. z o.o.
ul. Zagórska 159,
42-680 Tarnowskie Góry
separatory@magsy.pl.
Tel. 509 630 714

Urządzenia magnetyczne - płyty magnetyczne, detekcja metali

Magnetyczna detekcja i separacja metali, urządzenia magnetyczne, płyty magnetyczne

Copyright © 2011, MAGSY, s.r.o.; wszelkie prawa zastrzeżone